فرنگی‌کاران ایران قهرمان تورنمت مجارستان شدند

به نقل از منابع خبری

تیم ملی کشتی فرنگی ایران با کسب ۲ مدال طلا، ۲ مدال نقره ، 8 مدال برنز و ۱۷۳ امتیاز به عنوان قهرمانی تیمی مسابقات کشتی فرنگی جام پویاک امره و وارگا یانوش رسید. تیم های گرجستان با ۱۳۷ امتیاز و مجارستان با ۱۱۳ امتیاز به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

به گزارش نبأخبر،تیم ملی کشتی فرنگی ایران با کسب ۲ مدال طلا، ۲ مدال نقره ، 8 مدال برنز و ۱۷۳ امتیاز به عنوان قهرمانی تیمی مسابقات کشتی فرنگی جام پویاک امره و وارگا یانوش رسید.

رقابت‌های روز دوم کشتی فرنگی تورنمنت رنک‌دار مجارستان امروز نیز در 7 وزن پیگیری شد و کشتی‌گیران کشورمان به مصاف حریفان رفتند.

تیم ملی کشتی فرنگی ایران با کسب ۲ مدال طلا، ۲ مدال نقره ، 8 مدال برنز و ۱۷۳ امتیاز به عنوان قهرمانی تیمی مسابقات کشتی فرنگی جام پویاک امره و وارگا یانوش رسید. تیم های گرجستان با ۱۳۷ امتیاز و مجارستان با ۱۱۳ امتیاز به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

ساروی و هدایتی به مدال طلا دست یافتند
در وزن 97 کیلوگرم محمدهادی ساروی در دور اول با توجه شرکت نکردن تاماس لوای از مجارستان به پیروزی رسید. وی در دور دوم با نتیجه 10 بر 2 مقابل جوزف راو از آمریکا به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. ساروی در این مرحله با نتیجه 6 بر 1 مقابل گئورگی ملیا از گرجستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار مقابل الکس زوکه دارنده مدال نقره جهان از مجارستان با نتیجه ۳ بر ۱ به پیروزی رسید و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 130 کیلوگرم فردین هدایتی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 4 بر صفر از سد رضا کایالپ قهرمان چند دوره جهان و دارنده مدال های نقره و برنز المپیک از ترکیه گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل آلن الکسیوس سیوراریو دارنده مدال برنز جهان از رومانی با نتیجه 8 بر صفر به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. هدایتی در دیدار پایانی با نتیجه 5 بر صفر یاکوبی کاجایا دارنده مدال نقره المپیک و برنز جهان از گرجستان را از پیش رو برداشت و به مدال طلا رسید.

پویا دادمرز به مدال نقره رسید
پویا دادمرز در دور اول با نتیجه 6 بر 1 مغلوب الدانیز عزیزلی قهرمان جهان از آذربایجان شد. وی در دور بعد با نتیجه 5 بر 1 مقابل مارات گاریپوف از برزیل به پیروزی رسید. دادمرز در دور سوم و پایانی با نتیجه 6 بر 4 نوگزاری تسورتسومیا دارنده مدال نقره جهان از گرجستان را از پیش رو برداشت و به مدال نقره دست یافت.

برنز حبیب‌زارع و گرایی در تورنمنت مجارستان
در وزن 67 کیلوگرم محمدرضا گرایی که در بالای جدول حضور دارد در دور نخست با نتیجه 4 بر 2 سلیمان نصر از تونس را شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه 5 بر 1 از سد ماماداسا سیلا از فرانسه گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. گرایی در این دیدار با نتیجه 6 بر 1 مغلوب لری ابولادزه قهرمان جهان از گرجستان شد و باید منتظر حضور حریفش در دیدار فینال باشد تا وی نیز بتواند به کار خود برای کسب مدال برنز ادامه دهد.

شایان حبیب زارع، دیگر نماینده کشورمان پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۴ بر ۱ مغلوب الکس زوکه از مجارستان شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به دیدار رده‌بندی راه یافت و با توجه به مصدومیت کوین مخیا کاستیلو از مجارستان، پیروز این مسابقه شد و به مدال برنز رسید.

محمدرضا مختاری نماینده کشورمان پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به با نتیجه 10 بر صفر پاول پوکلاویچ از کرواسی را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 9 بر صفر مغلوب نائو کوساکا دارنده مدال برنز جهان و قهرمان آسیا از ژاپن شد و با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال، به گروه بازنده‌ها رفت. وی در این گروه با نتیجه 10 بر 4 لوری لومادزه از گرجستان را از پیش رو برداشت و به دیدار رده‌بندی رفت.

اسماعیلی المپیکی شد
در نیمه‌نهایی وزن 67 کیلوگرم تورنمنت مجارستان که برای اسماعیلی و محمدرضا گرایی جنبه انتخابی المپیک2024 را داشت، اسماعیلی در حالیکه از حریف پیش بود و تنها 2 ثانیه به پایان مسابقه باقی مانده بود برابر حریف کوبایی خود جشن پیروزی گرفت. اسماعیلی که خود را برنده کشتی می‌دانست، پشت به حریف کرد و مبارزه را رها کرد در همین لحظه سانچز سریعا روی اسماعیلی فن 4 امتیازی زد تا به همین راحتی جای برنده و بازنده عوض شود و به جای فینال راهی رده‌بندی شود.

رقابت‌های انتخابی برای مشخص شدن ملی پوش وزن ۶۷ کیلوگرم تیم کشتی فرنگی در بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس بین سعید اسماعیلی و محمدرضا گرایی امشب در شهر بوداپست مجارستان برگزار شد.
این مسابقات بر اساس چرخه انتخابی تیم ملی برگزار شد و سعید اسماعیلی در مبارزه نخست با نتیجه ۶ بر صفر مقابل محمدرضا گرایی به برتری دست یافت. در مبارزه دوم نیز سعید اسماعیلی با نتیجه ۶ بر ۴ مقابل محمدرضا گرایی به برتری دست یافت تا ملی پوش وزن ۶۷ تیم کشتی فرنگی ایران در المپیک پاریس شود.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید