پرسپولیس – الهلال/ نبرد حیثیتی آسیا

به نقل از صدا نیوز ،  از آخرین حضور یکی از تیم های فوتبال ایران در فینال رقابت های لیگ قهرمانان آسیا بیش از هفت سال می گذرد، تیم ذوب آهن در سال ۲۰۱۰ به فینال این رقابت ها راه پیدا کرد و پس از آن هیچ تیمی از ایران افتخار صعود به دیدار نهایی […]

به نقل از صدا نیوز ،  از آخرین حضور یکی از تیم های فوتبال ایران در فینال رقابت های لیگ قهرمانان آسیا بیش از هفت سال می گذرد، تیم ذوب آهن در سال ۲۰۱۰ به فینال این رقابت ها راه پیدا کرد و پس از آن هیچ تیمی از ایران افتخار صعود به دیدار نهایی این رقابت ها را پیدا نکرد. ذوب آهن در آن دیدار به یاد ماندنی برابر تیم سئونگنام ایلهوا چونما کره جنوبی قرار گرفت و با نتیجه ۳ بریک مغلوب این تیم شد و به مقام قهرمانی نرسید. این روزها تیم پرسپولیس با صعود به مرحله نیمه نهایی فرصت مناسبی برای حضور در فینال این رقابت ها را پیدا کرده و در صورت برتری در دو دیدار رفت و برگشت برابر الهلال عربستان فرصت انتقام گیری تیم ذوب آهن از یک تیم شرق آسیا را پیدا خواهد کرد.

کاروان پرسپولیس روز گذشته – یکشنبه – راهی عمان شد. این تیم در دیدار رفت مرحله نیمه نهایی با نتیجه چهار برصفر مغلوب نماینده عربستان شد و برای صعود به دیدار نهایی این رقابت ها باید این تیم را با بیش از چهار گل شکست دهد و هیچ گلی نیز دریافت نکند.
کارشناسان زیادی طی هفته و روزهای گذشته در باره دلایل اصلی شکست سرخپوشان برابر الهلال اظهارنظر کردند، اما به طور یقین شوک محرومیت مهدی طارمی درست سه روز قبل از برگزاری دیدار حساس برابر نماینده عربستان و همچنین مصدومیت چندین بازیکن کلیدی این تیم همانند سید جلال حسینی، محمدانصاری و سید کمال کامیابی نیا در رقم خوردن این نتیجه بی تاثیر نبود و می توان عنوان کرد این موارد در زمره دلایل اصلی این شکست سنگین برابر شاگردان رامون دیاز به شمار می رود.
نکته قابل توجه در دیدار رفت این مرحله، عدم هماهنگی مناسب بین بازیکنان و استرس زیاد آنان به ویژه پس از دریافت گل دوم بود. شاگردان برانکو در آن بازی به قدری استرس داشتند که حتی اخراج عبداله اوتایف هافبک تدافعی تیم حریف در دقیقه ۴۹ نیز به کمک آنان نیامد و پرسپولیسی ها نه تنها از این فرصت استفاده نکردند بلکه استرس آنان گره کور دروازه الهلال را کورتر کرد.
سرمربی تیم فوتبال صبای قم در ارتباط با این دیدار  گفت: چنانچه شاگردان برانکو به لحاظ تعصب و غیرت به حداکثر برانگیختگی برسند و این بازی را یک بازی در سطح ملی تلقی کنند به رغم اینکه در دیدار رفت با نتیجه چهار برصفر برابر حریف شکست خوردند باز هم شانس برگشت به این رقابت ها را دارند.
هومن افاضلی با بیان اینکه شاگردان برانکو در این دیدار باید با تعصب و جنگندگی بازی کنند، گفت: باید واقع بین باشیم پرسپولیس به لحاظ شانس، شانس صعود به دیدار نهایی لیگ قهرمانان آسیا را دارد، اما این شانس بسیار کم است و باید از فرصت ها به نحو مطلوب استفاده کنند.
وی در پاسخ به این سئوال که محرومیت مهدی طارمی چه مقدار می تواند بر عملکرد بازیکنان پرسپولیس تاثیر گذار باشد؟ گفت: داستان محرومیت مهاجم پرسپولیس بحث جدایی از این بازی است، هر چند فقدان این بازیکن به لحاظ فنی برای پرسپولیس مشکلاتی بوجود می آورد، اما این تمام بازی نیست.
به گفته وی، پرسپولیسی ها باید بدون تکیه بر این بازیکن به مصاف حریف سرسخت خود بروند و این موضوع را دستاویز خود قرار ندهند.
سرمربی تیم فوتبال صبای قم در باره تازه ترین حواشی که برای بعضی از بازیکنان تیم پرسپولیس ایجاد شده و تاثیر آن برعملکرد تیم نیز گفت: نباید تیم و بازیکنان را با این مسایل تحت فشار بگذاریم.
افاضلی در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه تیم الهلال عربستان را چگونه دیدید؟ عنوان کرد: این تیم اگر بهترین تیم آسیا نباشد، به طوریقین و بدون شک یکی از با کیفیت ترین تیم های آسیایی است و نباید این تیم را به هیچ وجه دست کم گرفت.
به گفته وی این تیم، تیم بسیار شایسته ای است و عملکردش طی سال های اخیر خود نشان از این شایستگی دارد.
علیرضا بیرانوند، بوژیدار رادو شوویچ، ابوالفضل درویش‌ وند، سید جلال حسینی، شایان مصلح، محمد انصاری، صادق محرمی، محسن ربیع‌خواه، کمال کامیابی ‌نیا، احمد نورالهی، محسن مسلمان، وحید امیری، آدم همتی، علی علیپور، گادوین منشا، شجاع خلیل‌زاده، احسان علوان ‌زاده، بشار رسن، سیامک نعمتی و سید احسان حسینی، ۲۰ سرخپوشی هستند که برای این بازی در عمان حضور پیدا کرده و شانس بازی برابر تیم الهلال را دارند.
به طور حتم حضور سید جلال حسینی، محمد انصاری و کمال کامیابی نیا در صورتی که برابر الهلال به میدان بروند می تواند برای تیم موثر واقع شده و نتیجه دیدار رفت را جبران کنند.
پرسپولیسی ها در آخرین دیدار خود در چارچوب رقابت های لیگ برتر برابر تیم استقلال خوزستان به برتری ۳ بر یک رسید و با این برد شیرین با انگیزه ای بالا به دیدار تیم الهلال خواهند رفت.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید