بهره‌برداری چین از بزرگ‌ترین سایت انرژی خورشیدی جهان

به نقل از خبرگزاری ها

به گزارش صدانیوز،بزرگترین تولیدکننده ی انرژی خورشیدی جهان سایت ۲/۲ گیگاواتی جدیدی وارد شبکه ی توزیع کرد.

چندی پیش، شی جین پینگ، رییس جمهور چین، کشور خود را متعهد کرد تا سال ۲۰۶۰ حجم کربن منتشر شده را به صفر برساند. به تازگی، این کشور گامی مهم در این زمینه برداشته و بزرگترین واحد تولید انرژی خورشیدی (Solar energy) خود را وارد شبکه ی توزیع برق کرده است. این واحد در شمال غرب این کشور تاسیس شده است.

این پارک خورشیدی ظرفیت تولید توان ۲/۲ گیگاوات را دارد که با اختلاف کمی از پارک خورشیدی Bhadla هند، در رتبه ی دوم فهرست بزرگترین سایت های خورشیدی قرار گرفته است. تا قبل از شروع کار سایت جدید، پارک خوشیدی Tengger با ظرفیت تولیدی ۱/۵۴ گیگاوات بزرگترین واحد تولید انرژی خورشیدی بود. این در حالیست که بزرگترین سایت خورشیدی در آمریکا ظرفیت تولیدی معادل ۵۷۰ مگاوات دارد.

این نیروگاه خورشیدی به واحد ذخیره سازی انرژی به ظرفیت حدود ۲۰۲ مگا وات ساعت مجهز است. ساخت نیروگاه مذکور بعد از گذشت چهار ماه در سپتامبر گذشته به اتمام رسید.

نیروگاه خورشیدی جدید نتیجه ی همکاری شرکت چینی Sungrow، متخصص در فناوری های تجدیدپذیر و یکی از شرکت های دولتی به منظور تحقق برنامه ی حزب کمونیست چین است؛ برنامه ای که هدف آن ایجاد شبکه ای عظیم برای انتقال انرژی بادی و خورشیدی و آبی به قسمت های متراکم تر چین در غرب این کشور است.

سایت انرژی خورشیدی چین,اخبار علمی,خبرهای علمی,طبیعت و محیط زیست
چین بزرگترین تولیدکننده ی برق ازطریق روش های خورشیدی و بادی و آبی است. بااین حال ، هنوز این کشور به شدت به زغال سنگ وابسته است. بنا بر گزارش Global Energy Monitor، صنعت برق این کشور فقط در سال ۲۰۲۰، سرمایه گذاری برای تولید نیروگاه های مبتنی بر زغال سنگ را با ظرفیت ۴۰ گیگاوات پیشنهاد داده است. این مقدار معادل کل برق تولید شده از زغال سنگ در آفریقای جنوبی است.

رییس جمهور چین اواخر سپتامبر گذشته به کمیته ای از سازمان ملل تعهد داد که چین از سال ۲۰۶۰ کربن انتشار ندهد. این یعنی تولید دی اکسید کربن این کشور کم تر از حجم جذب این ماده باشد. پیش از این، چین تعهد داده بود که تا قبل از سال ۲۰۳۰، به اوج انتشار CO2 برسد؛ ولی هدفی برای خنثی سازی کربن تعیین نکرده بود. طبق توافق پاریس که با هدف کنترل گرمایش زمین بین سران کشورهای مختلف جهان شکل گرفت، اکثر کشور ها متعهد شده اند که تا سال ۲۰۵۰ خنثی سازی کربن را عملی کنند.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید