موفقیت محققان ایرانی در طراحی نرم افزار پیش بینی احتمال بروز سکته

 نرم افزار «راهنمای خطرسنجی سکته های قلبی، مغزی و سرطان» با همکاری محققان یک شرکت تولید کننده نرم افزار و دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طراحی و تولید شد. ایران در سال های اخیر با تولید و انتشار بیش از ۱۰۰ برنامه کاربردی، مورد تایید وزارت بهداشت توانسته است […]

 نرم افزار «راهنمای خطرسنجی سکته های قلبی، مغزی و سرطان» با همکاری محققان یک شرکت تولید کننده نرم افزار و دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طراحی و تولید شد.

ایران در سال های اخیر با تولید و انتشار بیش از ۱۰۰ برنامه کاربردی، مورد تایید وزارت بهداشت توانسته است نام خود را به عنوان بزرگترین تولید کننده نرم افزارهای موبایل سلامت در جنوب غرب آسیا مطرح کند.
نکته اساسی برنامه های تولید شده در این چند سال محتوای قابل اعتماد و مورد تایید است که کمتر در برنامه های این حوزه دیده می شود.
به گزارش سازمان جهانی بهداشت (WHO)، بیماری های قلبی -عروقی مهمترین عامل مرگ و میر در سراسر جهان محسوب می شوند. فشار خون، قند خون و کلسترول بالا، استعمال دخانیات، چاقی و مصرف ناکافی میوه و سبزیجات، از مهمترین عوامل خطر این عارضه محسوب می شوند.
بر اساس گزارش WHO، حدود ۸۰ درصد مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی با اتخاذ شیوه سالم زندگی و فعالیت بدنی قابل اجتناب هستند.
منبع : ایرنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید