راه حل حیرت انگیز هلندی‌ها برای مهار سیل

به نقل از منابع خبری

هلند یک سیستم فراگیر برای مهار سیل ساخت. بخشی از این سیستم، یک سدشکن بزرگ متحرک است. سدشکنی که شکل و اندازه آن به اندازه برج ایفل است و هنگام سیل، بسته شده و جلوی ورود آب به داخل شهر روتردام را می گیرد.

به گزارش نباءخبر،تغییرات آب و هوایی به طور فزاینده ای شهرها را با خطر سیل های فاجعه بار تهدید می کند. بسیاری اکنون می خواهند بدانند که روتردام در هلند در تاریخ طولانی خود چگونه و با کدام نوآوری ها، با سیل مقابله و آن را مهار می کرد.

بخش زیادی از کشور هلند ارتفاعی کمتر از سطح دریا دارد. در گذشته مهمترین راه حل آنها ایجاد سدهایی در ساحل بود که از پیشروی آب جلوگیری کند. این سدها در جنگ جهانی دوم آسیب دیدند و در 1953 سیلی آمد که دو هزار کشته داد.

از آن پس هلند یک سیستم فراگیر برای مهار سیل ساخت. بخشی از این سیستم، یک سدشکن بزرگ متحرک است. سدشکنی که شکل و اندازه آن به اندازه برج ایفل است و هنگام سیل، بسته شده و جلوی ورود آب به داخل شهر روتردام را می گیرد. به جز این، مکان هایی در داخل شهر برای ذخیره آب هم ساخته شده اند. مکان هایی که عمدتا چند منظوره اند. مثلا یک زمین بسکتبال که در ارتفاعی کمتر از سطح خیابان ساخته شده اما موقع بارندگی شدید و سیل، آب را در خود ذخیره می کند.

 


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید