۲۲ ماهواره اینترنتی به مدار رفت

به نقل از منابع خبری

این ماهواره‌ها در امکانات ارتباطی برای افراد در سراسر دنیا نقش مهمی ایفا می‌کنند و امکان دسترسی به اینترنت با سرعت بالا در مناطقی که این امکان برای آنها وجود ندارد را ممکن می‌سازد.هدف نهایی اسپیس‌ایکس از این پروژه، فراهم کردن اینترنت سریع و پایدار به تمامی نقاط جهان است تا همه افراد بتوانند به خدمات آنلاین دسترسی پیدا کنند.

به گزارش نبأخبر،شرکت فضایی اسپیس ایکس ۲۲ ماهواره استارلینک را از پایگاه فضایی کالیفرنیا پرتاب کرد و بدین ترتیب تعداد ماهواره‌های اینترنتی این شرکت از مرز ۵۵۰۰ عبور کرد.

موشک فالکون‌۹ حامل دسته‌ای از ماهواره‌های اینترنتی موسوم به استارلینک صبح امروز از پایگاه نیروی فضایی وندنبرگ کالیفرنیا در ساعت ۲۲:۲۸ به وقت منطقه زمانی شرقی، برابر با ۷:۲۸ دقیقه بعد از ظهر به وقت محلی کالیفرنیا و برابر با ۵:۵۸ دقیقه صبح امروز به وقت تهران به مدار زمین فرستاده شد.

نخستین مرحله از موشک فالکون۹ حدود ۸.۵ دقیقه پس از بلند شدن طبق برنامه به زمین بازگشت و روی سکوی فرود شناور بدون سرنشین اسپیس‌ایکس در اقیانوس آرام فرود آمد. در همین حال، مرحله بالایی موشک به حرکت کردن در آسمان ادامه داد و در نهایت، ماهواره‌ها را در مدار پایین زمین مستقر کرد.

طبق توضیحات ماموریت اسپیس ایکس، این دهمین پرتاب و فرود برای این تقویت کننده خاص بود. مرحله فوقانی فالکون۹ حدود ۶۲.۵ دقیقه پس از بلند شدن توانست ماهواره‌ها را در مدار زمین مستقر کند.

پرتاب امشب بیست و ششمین ماموریت عملیاتی سال ۲۰۲۴ برای اسپیس ایکس بود. هفده مورد از این پرواز‌ها به ساخت ابر منظومه پهن باند استارلینک اختصاص یافته است که در حال حاضر از بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ ماهواره تشکیل شده است؛ پرتاب جدید دسته ماهواره‌های اینترنتی در غروب آفتاب انجام شد و منظره دیدنی آن باعث زیباتر شدن عملیات پرتاب شد.

این ماهواره‌ها در امکانات ارتباطی برای افراد در سراسر دنیا نقش مهمی ایفا می‌کنند و امکان دسترسی به اینترنت با سرعت بالا در مناطقی که این امکان برای آنها وجود ندارد را ممکن می‌سازد.

هدف نهایی اسپیس‌ایکس از این پروژه، فراهم کردن اینترنت سریع و پایدار به تمامی نقاط جهان است تا همه افراد بتوانند به خدمات آنلاین دسترسی پیدا کنند.

نمایندگان اسپیس‌ایکس گفته‌اند که این شرکت قصد دارد ۱۴۴ ماموریت مداری را در سال جاری پرتاب کند.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید