دیوید فریدمن:در صورت پیروزی بایدن اسراییل و کشورهای عربی ضرر خواهند کرد

دیوید فریدمن

دیوید فریدمن ، سفیر ایالات متحده آمریکا در اسراییل که دیدگاه‌های نزدیکی به دونالد ترامپ دارد، در مصاحبه‌ ای با یک رسانه اماراتی گفته است، اگر بایدن به ریاست جمهوری برسد، سیاست ایالات متحده در قبال ایران به نحوی تغییر خواهد کرد که به اسراییل و دولت‌های عربی کرانه خلیج فارس آسیب برسد.

دیوید فریدمن” سفیر ایالات متحده آمریکا در اسراییل در مصاحبه به وب سایت اماراتی” العین” با اشاره به انتخابات آتی آمریکا گفت: مساله ایران مهم‌ترین موضوع سیاست خارجی مطرح در انتخابات است.

او گفت: اگر بایدن در انتخابات آتی پیروز شود در اثر تغییر فاحش سیاست واشنگتن در قبال ایران به منافع اسراییل و دولت‌های عربی خلیج فارس، صدمه خواهد خورد.

او گفت:” همانطور که می‌دانید، جو بایدن بخشی از دولت اوباما بود که در انعقاد توافق برجام نقش فعال و زیادی داشت، توافقی که از نظر ترامپ – و البته از نظر من که دیدگاهم به رییس جمهوری نزدیک است- بدترین توافق بین‌المللی است که ایالات متحده تاکنون منعقد کرده است. ”

این دیپلمات آمریکایی مدعی شد توافق برجام راهی برای دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای ایجاد کرد.

فریدمن با تاکید بر ثمربخشی سیاست فشار حداکثری ترامپ علیه ایران گفت:” ما از نظر تحریم‌هایی که علیه ایران اعمال کرده‌ایم در جایگاه بسیار خوبی قرار داریم و بر این باوریم که اگر همین مسیر را ادامه دهیم، ایران راهی جز پایان دادن به رفتارها و فعالیت‌های بدخیم خود نخواهد داشت.”

این دیپلمات آمریکایی در ادامه گفت:” در ۴ سال گذشته ما واقعاً سخت تلاش کردیم تا ایران را به جای بهتری برسانیم. من بسیار نگرانم که اگر بایدن پیروز شود همه دستاوردهای ما را تضعیف خواهد کرد.”

او افزود:” اگر بایدن پیروز شود، ما شاهد تغییر سیاستی خواهیم بود که به نظر من اشتباه است و این تغییر سیاست آمریکا برای منطقه از جمله برای اسرائیل، عربستان سعودی، امارات متحده عربی، بحرین، قطر و کویت بد خواهد بود.”


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید